Kancelaria Radcowska
Paweł Oroń

Odmowa wypłaty odszkodowania po śmierci – co zrobić?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze trudne i bolesne przeżycie. W takiej sytuacji, oprócz żalu i smutku, należy również pamiętać o kwestiach finansowych. Jeśli osoba zmarła miała wykupione ubezpieczenie na życie, jej rodzina może liczyć na wypłatę świadczenia.

Niestety, zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak:

  • Błędy w polisie ubezpieczeniowej
  • Niedopełnienie przez ubezpieczonego warunków umowy
  • Wyłączenie zdarzeń

Jeśli otrzymałeś decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania, nie zwlekaj z podjęciem kroków. Masz prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. W tym celu, musisz złożyć odwołanie od otrzymania decyzji.

Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej i powinno zawierać uzasadnienie, dlaczego uważasz, że decyzja ubezpieczyciela jest niesłuszna. Do odwołania należy również dołączyć dokumenty, które potwierdzają Twoje argumenty.

Jeśli ubezpieczyciel nie uwzględni Twojego odwołania, możesz skierować sprawę do sądu.

Kancelaria prawna Paweł Oroń oferuje pomoc osobom, którym ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania po śmierci ubezpieczonego. Nasi specjaliści pomogą Ci przygotować odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i, w razie potrzeby, będą reprezentować Cię w sądzie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszej kancelarii?

  • Mamy wieloletnie doświadczenie w sprawach odszkodowawczych
  • Posiadamy szeroką wiedzę z zakresu prawa ubezpieczeniowego
  • Zawsze walczymy o interesy naszych klientów

Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o naszych usługach.